Menu

Podwozie Auta terenowego jak przygotować na Offroad

zawieszenie podwozie

Auto terenowe może mieć narażone podwozie na uszkodzenia wyciągarki aby je przygotować do szelństaw wszystkie linki i przedowy powinny zostać umocowane tak aby możliwie najmniej były narażone na uszkodzenia. Kostki powinniśmy zaizolować dodatkowo oraz wsuwki elektryczne i cała instalacje należy ochronić przed niespodziankami. Warto także popatrzeć na odpowietrzenia mostów przekładni skrzyni biegów reduktora, warto przedłużyć je jak najwyżej nad poziom w którym chcemy brodzić. Silnik warto zabezpieczyć osłoną która zabezpieczy przed uszkodzeniami wodą i błotem w miarę... Osłony możemy mieć różne stalowe, aluminiowe ale także plastikowe – także podzielone one są na osłony silnika, mostów, drążków kierowniczych i reduktora. Także warto jeśli macie koło zapasowe mocowane pod spodem znaleźć na nie inne miejsce.

 

Teraz zajrzyjmy pod maskę wasze grata :) przejżyjcie mocowania przewodów wzmocnijcie i zaizolujcie je, oczywiście jeśli chcecie bawić się w brodzenia jeśli turystyka to zostawcie jak chcecie. Silnik do brodzenia po pierwszy przygotowujemy montując snorkel – aby mógł zasysać powietrze jak najwyżej tam gdzie nie ma wody, ważne by był bardzo szczelny.

 

Fajnym pomysłem może być także wyłączanie wentylaotra chłodnicy z kabiny przyciskiem, dzięki temu łopatki nie będą przyjmowały obciążenia wody na siebie i dłużej pożyją. Jeśli nie macie to dobrze też zrobić korki spustowe do pozbycia nadmiaru wody którą na pewno zaciągniecie do kabiny jeśli za głęboko wiedziecie. Przygotowanie Auta tak by pewnie wjeżdzało w wody to zawsze dużo pracy lepiej oczywiście powierzyć to profesjonalistą. Co jeszcze? Pozbyć się wszystkiego co nasiąka.

 

Co warto jeszcze mieć w samochodzie? Na pewno podnośnik czyli hilift który podniesie wasze zliftowane auto wrazie wymiany koła lub gdy zawiśniemy na czymś w terenie. Wyzwoli nas z zawiśniecia w dużych koleinach gdzie podnosimy ów hiliftem podkładamy coś pod koło i ruszamy dalej. Oczywiście aby użyć takiego podnośnika auto musi mieć wzmocnione elementy o które go zahaczy czyli np. progi które dodatkowo ochronią samochód przed przypadkowymi wgnieceniami z boków samochodu przez kamienie, nagłe osunięcia gruntu czy nawet poślig błotny bokiem.

 

Posiadacz kupy złomu najdziwniejszego samochodu w Polsce